• Radiooperator IWC
Nowość

Radiooperator IWC

  • Radiooperator w żegludze śródlądowej IWC. Kurs stacjonarny przygotowujący do państwowego egzaminu w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej
400,00 zł
/ usł.

KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE

Możesz sprawdzić czy towar dostępny jest w sklepie od ręki lub zamówić go przez Internet i odebrać w sklepie.
Sprawdź dostępność
Parametry techniczne:
Typ karty towaru:
Szkolenie
Termin:
02.07.2024
Miejsce szkolenia:
Kalisz
Ilość dni:
1

Jak wyglądają nasze szkolenia

Szkolenia prowadzi głównie kpt. Piotr Lewandowski, autor podręcznika dla radiooperatorów

Do szkolenia dostęp do autorskiego e-learningu GRATIS!!!

Dlaczego warto zapisać się na kurs?

Jeśli pracujesz w żegludze śródlądowej, to te uprawnienia dla kierownika statku są obowiązkowe. Jeśli nie jesteśkierownikiem statku, to i tak warto je zdobyć. Jeśli pływasz małymi statkami, na których jest radio VHF, to również posiadanie tych uprawnień jest obowiązkowe! Na dzień dzisiejszy w Polsce możesz ograniczyć się do uprawnień VHF. Jeśli takie posiadasz, to na razie Tobie to wystarczy. Ale pomału już cała Europa "przesiada sie" na IWC. Więc jeśli nie masz żadnych uprawnień radiooperatora, to warto od razu zdobyć uprawnienia IWC (Inland Waterways Certificate).

Nasze szkolenie praktyczne prowadzimy na radiotelefonach ICOM - takich ja są na państwowych egzaminach. Ćwiczymy w małych grupach, najróżniejszą łączność. Ponieważ radia przystosowane są specjalnie do celó szkoleniowych, będziesz mieć możliwość powysyłania dowolnej ilości alarmów. Warto poćwiczyć, znać i... na wodzie nie musieć korzystać.

Teraz w cenie szkolenia nasz autorski e-learning! Część teorii przyswajasz sobie w domu, a na zajęcia przyjeżdżasz już dobrze przygotowany, co pozwala nam poprowadzić więcej praktyki w ciągu dnia zajęć!

 

Również ćwiczymy obsługę innego sprzętu do łączności, omawiamy najnowsze nowinki techniczne itp.

Jak wygląda szkolenie?

Szkolenia - zwykle jednodniowe - odbywają się w małych grupach. Część teoretyczna kursu (poprzez e-learning) obejmuje nie tylko zagadnienia związane z radiem VHF, ale też omawiamy wymaganą na egzaminach łączność morską z użyciem DSC (można bezkarnie ponaciskać przycisk "DISTRESS")

Podstawowym zadaniem UKF-ki i radiooperatora jest skuteczne wzywanie pomocy, odbieranie prognoz pogody, porozumiewanie się z kapitanatami, strażą graniczną - zapoznajemy więc kursantów z procedurami, listą kanałów, wymaganym słownictwem. Kładziemy nacisk na praktykę.

Zajęcia praktyczne, na które kładziemy nacisk, prowadzone są z wykorzystaniem nowoczesnych radiotelefonów ICOM, przy jednym radiotelefonie są 1-2 osoby. Zapytaj o szczegóły: biuro@morka.pl

Udział w szkoleniu pozwala na dogłębne poznanie tematu oraz - przede wszystkim - na nauczenie się korzystania z prawdziwego radiotelefonu, prawdziwej radiopławy EPIRB oraz prawdziwego transpondera SART

.

Dla kogo przeznaczone są kursy radiooperatora IWC?

Kursy przeznaczone są dla wszystkich żeglujących po wodach śródlądowych. Uprawnienia IWC (lub inne) są dla zawodowców - obowiązkowe, a tych, którzy pływają rekreacyjnie - obowiązkowe jeśli posiadają na łodzi radio VHF.

Kto prowadzi szkolenia?

Szkolenia prowadzą: Piotr Lewandowski, Radosław Markiewicz, Michał Kaftanowicz.Mają duże doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu jachtów po morzach i w obsłudze radiotelefonów morskich oraz posiadają certyfikaty SRC oraz LRC (radiooperatorów bliskiego oraz dalekiego zasięgu). Piotr Lewandowski jest autorem podręczników dla radiooperatorów.

Szkolenia odbywają się głównie w Kaliszu.

Jesteśmy w stanie przeprowadzić szkolenie dla zorganizowanej grupy w dowolnym miejscu.

W Kaliszu jesteśmy w stanie przeprowadzić szkolenie indywidualne nawet dla jednej osoby.

  • - Szkolenie
  • - Dostęp do autorskiego e-learningu o wartości 127 zł
  • - Pomoc instruktora po kursie
Opinie naszych klientów
Zapytaj o ofertę
Zapytaj o produktInteresują Cie nasze czartery? Chcesz zarezerwować termin?
Skontaktuj się z nami a my przygotujemy dla Ciebie odpowiednią kalkulację
Wyślij zapytanie Pola oznaczone * są wymagane
pixel