Czartery na Karaibach, Szeszelach, Tajlandii itp.

Czartery w rejonach tropikalnych, Karaiby, Seszele, Tajlandia

Zawsze gdzieś da się żeglować, w każdym momencie na Ziemi, gdzieś jest lato i dobra pogoda. Polecamy czartery w miejscach bajkowych, takich jak Karaiby, Seszele, Tajlandia. Ładna pogoda, ciepłe morze, równy, pewny wiatr (monsun lub pasat) zapewnią doskonały rejs pod żaglami.

O ile np. na Seszelach da się żeglować praktycznie przez cały rok (nawet w porze deszczowej jest pięknie i... można się opalać), o tyle na Karaibach należy wybrać okres po sezonie huraganów. Do każdego czarteru podchodzimy indywidualnie, pomożemy dobrać jacht i akwen, podpowiemy z jakich linii lotniczych skorzystać. Zdaj się na nasze doświadczenie. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki, jeśli masz jakieś pytania - służymy pomocą - tel. 62 76718 67, e-mail: czartery@morka.pl.

Karaiby

To pasmo wysp oddzielających Morze Karaibskie od Atlantyku. Patrząc na mapę wyspy tworzą coś na kształt półksiężyca ustawionego w kierunku północ-południe. To właśnie dzięki ich położeniu, żegluga pomiędzy nimi jest tak przyjemna, a tak naprawdę dzięki występującym na tych szerokościach pasatom. Pasat wiejący z przeważającego kierunku, północnego wschodu, zapewnia nam szybkie przemieszczanie się między wyspami, zarówno na północ jak i na południe. Żegluga w pasacie to nie tylko opalanie się i sączenie napojów z palemką, ale także częste kąpiele w oceanicznej wodzie.

Seszele

Państwo wyspiarskie na Oceanie Indyjskim. Składa się ze 115 wysp pochodzenia wulkanicznego i koralowego. Zamieszkałe są tylko 33 wyspy, przeważnie żeglujemy po archipelagu tw. Wysp Wewnętrznych (Mahe, Praslin, Silhouette, La Digue. Średnia temperatura powietrza waha się od 24 do 30 stopni, a temperatura morza dochodzi do 28 stopni. Żegluje się tam w strefie monsunu, który wieje regularnie z siłą około 15 węzłów. Wyspy leżą poza pasem cyklonów, więc wichury są tam rzadkością.

Żeglować można tam cały rok, również w porze deszczowej (nie oznacza, że ciągle tam pada, po prostu wilgoć powietrza dochodzi do 80% i od czasu do czasu może popadać deszcz). Atrakcją są prześliczne plaże, nurkowanie na rafach, czy też możliwość pogłaskania żółwi olbrzymich.

Niewątpliwą atrakcją jest możliwość połowu ryb podczas czarteru, głównie tuńczyków, które po prostu tam BIORĄ!!!

Większość czarterów zaczyna się ze stolicy Seszeli -Victorii - znajdującej się na wyspie Mahe. Tam też znajduje się główne lotnisko

Czartery jachtów na Karaibach Pływający sklep na Karaibach Karaiby - kąpiel pod wodospadem Seszele - połów tuńczyka z jachtu Seszele - jedna z najpiękniejszych plaż Czartery jachtów na Seszelach - żółw olbrzymi
pixel