Czartery na Morzu Bałtyckim

Czartery  jachtów żaglowych na Morzu Bałtyckim

Poznaj wszystkie zakątki Bałtyku

Morze Bałtyckie, choć kapryśne, daje dużo satysfakcji z żeglowania. W miesiącach letnich (czerwiec, lipeic, sierpień) mamy bardzo dużo możliwości eksplorowania ciekawych miejsc, takich jak piękna wyspa Bornholm, Szweckie szkiery, wyspy Alandzkie, czy mniej znane przez polskich żeglarzy, wyspa Rhunu na Zatoce Ryskiej, z której rzut kamieniem na Zatokę Fińską. Polecamy zapoznać się z propozycjami tras.

  • Bałtyk Zachodni: Wyspa Rugia, Wyspy Duńskie, Zatoka Meklemburska, Zatoka Kilońska.
  • Bałtyk Połodniowy: Wyspa Bornholm, Szkiery południowej Szwecji.
  • Bałtyk Południowo-wschodni: Klajpeda, Liepaja, Zatoka Gdańska.
  • Bałtyk Centralny: Gotlandia, Olandia, Szkiery wschodniej Szwecji.
  • Zatoka Ryska i Zatoka Fińska: Wyspa Rhunu, Ryga, Talin, Helsinki, Hanko.
  • Wyspy ALandzkie

To tylko kilka miejsc wartych odwiedzenia na mapie Bałtyku. Wypływając z Gdańska lub Świnoujścia, możemy tak zaplanować trasę, żeby codziennie być w innym porcie na noc, lub  dzięki dłuższym przelotom odwiedzić dlaej położone od polskiego wybrzeża porty.

Pogoda nie rozpieszcza bałtyckich żeglarzy, jednak dzięki dobrym prognozom pogody można spokojnie żeglować po naszym morzu bez sztormowych przygód.

Nie wszyscy nasi armatorzy znajdują się wyszukiwarce. Z wieloma jesteśmy w bezpośrednim kontakcie. Możesz skorzystać z wyszukiwarki, ale są tam tylko armatorzy ze Szwecji i Norwegii. Najlepiej zadzwoń do nas tel. + 48 62 767 18 67 lub napisz e-maila: czartery@morka.pl

 

"Bałtyk nauczył mnie prostej zasady planowania rejsów. Gdy wyruszamy i wracamy do tego samego portu, warto tak wybrać trasę by płynąć z wiatrem. Gdy po spokojnej żegludze dopłyniemy do celu i wiatr zmieni swój kierunek, znowu czeka nas żegluga z wiatrem. Gdyby jednak wiatr nie zmienił kierunku powrotna droga będzie pod wiatr, ale dzięki temu tylko w jedną stronę. Przy często zmieniających się warunkach na Bałtyku ta zasada zawsze się sprawdzała. Gdy kilka razy próbowałem forsować jakiś port i w pierwszej połowie rejsu halsowaliśmy się pod wiatr, to jak trzeba było wracać to złośliwie wiatr odkręcał i z powrotem znów oraliśmy morze pod fale i wiatr. Dobrze jest pamiętać że Gentelmeni i Damy pływają tylko baksztagami!"

kpt. Bartłomiej Czarciński

 

Christianso - doba żeglugi z Zatoki Gdańskiej Czartery jachtów na Morzu Bałtyckim Bartłomiej Czarciński i Piotr Lewandowski pod biało-czerwoną banderą Bałtyckie klimaty Nie ma to jak rejs po Bałtyku Czartery jachtów na Bałtyku to kolejny krok w żeglarskiej karierze i okazja do zwiedzenia przepięknych miejsc
pixel