Morski Sternik Motorowodny

Proponujemy szkolenie na patent Motorowodnego Sternika Morskiego w Polsce lub w Chorwacji. Szkolenie prowadzone może być na wybranych morskich jachtach motorowych. Bardzo popularne są jachty typu Vektor 950, na którym znajdują się miejsca dla 4 osób plus instruktora.

Szkolenie w Polsce

Prowadzimy je w Kaliszu. Przeznaczone jest dla osób obeznanych z motorówkami, nie jest to szkolenie podstawowe. Dla początkujących polecamy kursy sternika motorowodnego

Jest to intensywne, dwudniowe szkolenie poprzedzone e-learningiem. Na miejscu oprócz kwestii praktycznych na wodzie, skupiamy się na ważnych zagadnieniach z teorii jak nawigacja, przepisy morskie, locja morska itp.

Szkolenie kończy się państwowym egzaminem.

Terminy i ceny:

  • 6,7 kwietnia 2023 - cena 1470 zł/ osoba plus 350 zł egzamin
  • 22,23 czerwca 2023 - cena 1470 zł/osoba plus 350 zł egzamin
  • 7,8 września - cena 1470 zł/osoba plus 350 zł egzamin

Jesteśmy w stanie zorganizować szkolenie w innym dogodnym terminie, nawet dla jednej osoby. W sprawie rezerwacji miejsc prosimy o kontakt z biurem: biuro@morka.pl

Szkolenie w Chorwacji

Szkolenie trwa tydzień czasu i kończy się egzaminem. Możemy szkolić się przez cały rok, jednak najlepszy okres to czas od kwietnia do października. Szkolenie zaczyna się w sobotę i kończy w kolejną sobotę (egzaminy w piątki). Ponieważ jachty posiadają kabiny, w których można spać, kuchnie i toaletę, pozwala na mieszkanie na jachcie i ćwiczenia codziennie w innym porcie. Można zabrać rodzinę na wypoczynek, a samemu się szkolić.

Podczas szkolenia ćwiczymy manewry portowe, ale również prowadzenie nawigacji w praktyce - czyli przeprowadzanie jachtu z jednego portu do drugiego.

Egzamin

Szkolenie kończy się państwowym egzaminem na stopień Morskiego Sternika Motorowodnego, wymagany jest staż morski minimum 200 godzin w co najmniej dwóch morskich rejsach. Jeśli nie posiadasz stażu możesz przystąpić do egzaminu w Kapitanacie w Zadarze (Vodtelj Brodice), do tego egzaminu staż nie jest potrzebny.

Jachty i cena szkolenia

Szkolimy na dowolnym, wybranym jachcie czarterowym, w sprawie konkretnej ceny prosimy o skontaktowanie się z nami, poniżej podajemy ceny dla wybranych, najbardziej popularnych jednostek. Przedziały cen podane w EUR za tydzień czarteru całego jachtu, zależą od terminu czarteru:

  • Vektor 950 - od 1100 EUR do 3500 EUR za tydzień, max 4 osoby plus instruktor,
  • Futura 40 - od 2500 EUR do 4900 EUR, max 5 osób plus instruktor,
  • Adrianna 36 - od 1590 EUR do 5290 EUR, max 6 osób plus instruktor,
  • Adrianna 44 - od 1990 EUR do 6390 EUR, max 6 osób plus instruktor,

Również dysponujemy innymi jachtami, powyższe zostały podane jako przykłady. Możesz skorzystać z naszej wyszukiwarki czarterów i przejrzeć dostępne jachty motorowe: https://morka.pl/Czartery-w-Chorwacji-i-okolicach-ccms-pol-38.html

Dodatkowe koszty to: instruktor - 150 EUR za dobę plus wyżywienie i dojazd, opłaty portowe, paliwo zużyte podczas szkolenia, opłaty administracyjne związane z czarterem (transit log - ok 150 EUR, opłata turystyczna 7 EUR za osobę).

Skontaktuj się z nami biuro@morka.pl lub tel +48 62 767 18 67

 

 

pixel